Random Rant pátek 3/3/17

3. března 2017 v 23:26 |  Deníček & random příběhy
Pokud jste ještě alespoň malinko střízliví (já už moc ne), mám pro vás skvělou zprávu: opět jsme se zvládli dožít pátku!

Ať už zrovna prožíváte jakákoli muka, musíte si prostě přiznat, že je pořád daleko lepší prožívat je v pátek, než třeba v pondělí. Můj dnešní pátek upřímně za moc nestál, jenže oproti ostatním dnům v týdnu je tu alespoň ta nesporná výhoda, že to můžu pořádně zapít, můžu jít do postele špinavej a smradavej a spokojeně prospat celou sobotu, aniž bych musel vytáhnout paty a setkat se s těmi odpornými bytostmi, co tam venku žijí a na které se musím po celý týden tlemit svým jistě ne úplně dokonalým americkým úsměvem.

Obecně mívám dva typy pátků, které se pravidelně střídají (ach, jaká různorodost). Pátky pracovní a pátky školní, přičemž náplně obou typů stojí téměř srovnatelně za hovno, nicméně za jeden z nich alespoň dostávám zaplaceno. :) Dnes šlo ovšem o typ neplacený. Započal nám nový semestr, což znamená odsedět si 6*6 hodin v pátky plus dvě celé soboty od rána do večera a nedozvědět se při tom jedinou smysluplně využitelnou informaci, kterou už bych dávno nevěděl. Jenže diplom je holt diplom a samotné Bc. prý už není dostatečně cool. Chápu. Může přijít přívalový průjem, toaletní papír nikde a jeden diplom by tu nálož třeba nemusel celou pobrat. Je proto bezpochyby dobré mít v záloze ještě jeden. Pokud vám to zní příliš skepticky (tak v prvé řadě opusťte tenhle blog, lepší už to nebude), tak věřte, že mluvím z vlastních zkušeností. A nemyslete si, že jsem byl po promoci jedním z těch vysokoškoláků, co čekají, že si po půl roce budou moct dovolit nové auto a byt a žít si jak prasata v žitě. Jsem koneckonců zatraceně silnej skeptik. Jenže aby se vám po těch letech studia žilo výrazně hůř než průměrné pokladní v Lídlu, to je pak asi něco špatně. Přesná čísla tu raději uvádět nebudu a pracovní dobu už vůbec ne. Vy byste se nejspíš zadusili smíchem a já se utopil ve vlastních slzách, což bych rád oddálil minimálně do momentu, kdy uvidím svou knihu na pultech obchodů a než si ji vy koupíte a trochu mi tak přilepšíte S vyplazeným jazykem No nic, zase už jsem odbočil někam, kam jsem nechtěl. Probírat ekonomickou situaci v téhle zemi by bylo dojemnější než potápějící se Titanic (i když je tu spousta společných znaků...) a na to už dneska opravdu nemám chuť.

Takže vám dámy a pánové přeji krásný víkend. Vyserte se na uklízení, vaření a utírání dětských zadků a raději ho prožijte nějak zábavně, ať máte jednou na co vzpomínat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama