#1 Přípravy

14. března 2017 v 16:29 |  Zážitky z Japonska
Jelikož jsem dnes v poměrně nostalgické náladě, rozhodl jsem se, že se s vámi podělím o svůj poslední (a zatím asi vůbec nejlepší) cestovatelský zážitek, který se uskutečnil loni v létě.


Měl jsem tehdy čerstvě po promocích, pár měsíců v novém zaměstnání a můj život se jevil natolik nadějně, že jsem se rozhodl konečně si splnit jeden ze svých velkých snů - navštívit Japonsko. Protože jsem však měl pochopitelně dosti omezený jak rozpočet, tak dny volna (které jsem si hrdě vyplácal na celý rok dopředu), omezil jsem svou destinaci pouze na Tokyo a pár přilehlých prefektur (což ale rozhodně nebylo málo).
Začal jsem tedy výběrem letenky. Bylo léto, prázdninová sezóna, a já jako vždy začal nakupovat na poslední chvíli, takže najít nějakou výhodnou nebylo úplně jednoduché. Pro nákup letenek většinou používám portál letuska.cz a jinak tomu nebylo ani tehdy. Po zadání trasy Praha-Tokyo spolu s datem, kdy jsem měl zamluvenou dovolenou, mi vyjel vskutku pestrý výběr. Cena za zpáteční letenku začínala na nějakých 25,000,- a to ještě s dosti nepohodlnými přestupy, z čehož se mi celkem zježily chlupy na celém těle (zvlášť když jsem si rok před tím letěl na východní pobřeží USA zhruba za polovic). Zatímco jsem bádal nad tím, na čem všem budu muset ušetřit, abych se vlezl do plánovaného budgetu, napadlo mě jen tak pro zajímavost posunout datum odletu a příletu o jeden jediný den. A ejhle, najednou se na mě hned shora usmívala zpáteční letenka za nádherných 12,000,- +nějaké drobné a navíc s pouhým jedním přestupem s velmi sympatickou čekací dobou nějakých dvou hodin. Prostě naprostá ideálka. Samozřejmě jsem tedy letenku ihned objednal.

Potom přišlo na řadu ubytování, které jsem si rozhodl obstarat přes geniální věc zvanou airbnb. Pokud jste se s touhle stránkou náhodou ještě nesetkali, jedná se o portál, kde může každý člověk z kteréhokoli koutu planety nabízet bydlení (nejen) turistům, většinou formou pokoje ve svém vlastním domě/bytě. Tenhle způsob ubytování má dvě nesporné výhody: 1) vyjde vás to daleko levněji než jakýkoli hotel, 2) denně přicházíte do styku s domorodci, kteří vás můžou obohatit o nesčetné typy kam vyrazit, a povědět vám zajímavosti, které byste se z nějakého kapesního průvodce nikdy nedočetli. Zároveň si taky můžete procvičit konverzaci v daném jazyce, pokud o to stojíte. Jinak se většinou samozřejmě počítá s tím, že by se každý hostitel měl domluvit anglicky. A pak je tu také ta možnost spřátelit se s někým prakticky hned po příjezdu, což je v cizí zemi rozhodně k dobru, zvlášť když cestujete úplně sami.

A protože já jsem já, i ubytování jsem řešil na poslední chvíli. Konkrétně den před odletem, kdy jsem ke svému velkému úžasu zjistil, že je na dané dny prakticky všechno plné a pokud náhodou něco plné nebylo, vysvětlovala to odporně vysoká cena téměř srovnatelná s hotelovým apartmá. Nakonec se na mě však znovu usmálo štěstí (bůhví, na kolik let dopředu jsem si jej vyčerpal) a mně se podařil najít samostatný pokojík u jednoho mile vypadajícího páru ve čtvrti Itabashi-ku. Jednalo se o klidnou, obytnou zónu, kde však bylo všechno perfektně po ruce - non-stop sámošky, koblihárna Mister Donut (té věnuji samostatný odstavec), bistra všeho druhu a hlavně zastávka metra jen pár kroků, ze které bylo celé Tokyo jako na dlani. Do centra veškerého dění, jakými jsou čtvrti Shinjuku nebo Shibuya, to bylo max půl hodinky cesty. Zkrátka ideálka a znovu za naprosto parádní cenu. Dva týdny mě vyšly na zhruba stejnou částku jako ona zpáteční letenka, což je na jedno z nejdražších měst světa velmi přívětivé.


Téměř všechno už tedy bylo připraveno. Stačilo ještě zabookovat parkoviště někde poblíž letiště a doufat, že moje stará feldička ještě jednou přežije tu krkolomnou dvousetkilometrovou jízdu po naší slavné dálnici D1 z Brna do Prahy a pokud možno i zpět. Přežila...uff. Jinak, pokud chcete tip na nějaké levné parkování u letiště, mám velmi dobrou zkušenost se společností fajn parking. Není to teda žádný velký luxus, parkujete venku na takovém obrovském dvorku, nicméně pozemek je oplocený a hlídaný kamerami. Pokud zrovna nejezdíte parníkem za pět milionů, jedná se, myslím, o velmi dobrou věc. Parkoviště se nachází v Tuchoměřicích, taková malá díra asi pět minut jízdy od samotného letiště. Jakmile si zaparkujete, personál vás naloží i s vašimi zavazadly do dodávky a odveze přímo na letiště k požadovanému terminálu. Po příletu jim pak zase stačí zavolat a do deseti minut jsou u vás a odvezou vás zpátky k vašemu autu. Dva týdny parkování mě vyšly na necelou pětistovku, takže další peníze ušetřené na samotný zážitek! Teď už hurá do letadla. Pokračování v dalším článku spolu s fotkami. Usmívající se
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 16. března 2017 v 15:48 | Reagovat

To se máš, taky bych tam chtěla :)

2 Nigredo Nigredo | Web | 17. března 2017 v 22:58 | Reagovat

[1]: Proč si to nesplnit? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama